Ekstrüzyon²

İçeriği Hakkında

+Firma Tanımları

Firma adres, telefon, özel fiyatlandırma ve sipariş/üretim parametrelerinin tanımlandığı alandır. Sipariş Girişlerinde varsayılan olarak gelmesi istenen açıklama, sevk bilgisi, ödeme bilgisi, banka bilgileri ve firmaya ait ürün kodlarını tanımlayabilirsiniz. Firmaya ait birden fazla (sınırsız) sevk adresi tanımlayabilirsiniz.

+Profil ve Kalıp Tanımları

Kalıp kimlik kartları-üretim, tenifer, revizyon bilgileri girişi, programın her yerinde profil resmi, paketleme ve teknik çizim resmi. Program içinde fabrikanızda kullanılan tüm kalıpların takibini yapabilirsiniz. Kalıbın üretim tarihinden itibaren ne kadar baskı yapmış, kaç kere tenifer görmüş, tenifer sonrası baskı kapasitesi, kalıba ait tüm kalite açıklamaları ve bu kalıptan hangi preste şimdiye kadar hangi operatörler ne kadar baskı yapmış gibi bir kalıbın tüm geçmişini ve mevcut halini programın her yerinden kullanıcı yetkisi dahilinde görebilirsiniz. Kalıba ait teknik resim, paketleme resmi , varsa mekanik işlemlerle ilgili resimlerde aynı zamanda sipariş alımından başlayıp sevkiyata kadar tüm aşamalarda ekranda gözükmekte, istenirse bu resimler iş emri kartlarına basılabilmektedir. Kalıbın hangi müşteriye ait olduğu tanımlanırsa, kalıbın , sipariş esnasında diğer müşteri için kullanılması engellenebilir. Profil ve Kalıpları Ürün Adı (örnek : KASA), Sınıfı (örnek : CEPHE SERİSİ), Cinsi (örnek : KÖPRÜLÜ veya DÜZ) olarak gruplandırabilir bu grupları tüm raporlarda kullanabilirsiniz. Profil için müşteri şikayetleri tanımları ve tüm program dahilinde profil bilgisi geçen alanlarda eğer o profile ait şikayet tanımlanmış ise soldaki detay penceresinde sürekli yanıp sönen işaretle bu profile şikayet tanımlandığı ve bu şikayetlerin neler olduğunu bir tıklama ile görebilme imkanı. Profil için minimum stok seviyesi tanımlayabilir ve bu seviyenin altına düştüğünde uyarı alabilirsiniz. Profile ait amortisman bilgisi tanımlayabilir ve fatura keserken amortismandan düşmesini sağlayabilirsiniz. Kalıp veya Profile ait kalite açıklaması, planlama açıklaması ve fason işlem açıklaması tanımlayabilir bunları programın her zaman sol yanında yer alan detay ekranında görebilirsiniz.

+Hammadde Tanımları

Billet cinsleri ve parti numaralarının takibi. Üretim parametreleri ve hammadde giriş-çıkış bilgileri girişinde analiz değerlerinin tanımlanması. Preslere göre hammadde dağılımı

+Sipariş Takibi

Farklı dillerde sipariş alma, Teklif verme, teklifleri siparişe çevirme, sipariş ve tekliflerle ilgili her türlü analiz ve raporlama. Satış ve teklif verme aşamasında işlerinizi son derece kolaylaştıran, satışı yapan personelin hata yapmasını engelleyen bu modülde, daha sipariş esnasında seçmiş olduğu profilin stok durumu, o profile ait kalıp detayları, seçilmiş olan profilin izleyeceği rotalar ve daha önceden tanımı yapılması şartı ile eloksal veya boyalı olduğu, askı izi, bariyer, kasalama, kondüsyon tanımı gibi özellikler otomatik olarak karşınıza çıkmakta ve bu sayede satış yapan personelin tam ve hatasız olarak sipariş alması sağlanabilmektedir. Tüm rapor çıktıları ofis ortamına aktarılırken oluşturulan rapor fax veya e-posta gibi ortamlara da aktarılabilmektedir. Tüm rapor çıktıları çok kolay ve çabuk bir şekilde istenilen dile çevrilip yabancı dilde dahi rapor alınabilmektedir.

+Depo ve Proses İş Yükü Takibi

Pres Depo, Sevk Depo ve Serbest Depo ürün takibi, depolar arası transfer, siparişler arası rezerv ve hurda karantina ayrımlarının yapıldı listeleme ekranları. Proses önlerindeki iş yüklerinin takibi, proses önündeki bilgilerin sorgulanması, bilgi girişi, hurdaya ayırma, karantina gönderme ve kart yazdırma işlemlerinin yapıldığı ekranlar.

+Planlama

Termin verme, iş emri oluşturma, termin değiştirme, rota tanımları, üretimi yönlendirme Üretim aşamasında tüm yönlendirme, rezerv, depolar arası geçişler, depo durumları, hurda ve tashih takiplerinin yapılabildiği, sipariş kapama ve sipariş iptal işlemlerinin yetkiye bağlı olarak gerçekleştirildiği modüllerdir. Üretimin tüm kontrollerinin gerçekleştirildiği ve yönetim yetkilerine sahip kullanıcılardır.

+Üretim Aşaması

Pres, Testere, Termik, Kalite, Boya, Eloksal, Fitil, Ahşap Kaplama, Satinaj, Polisaj, Kumlama, Bariyer, Folyo, Mekanik İşlem (Kesim, Açılı Kesim, Cnc İşlem, Eksantrik İşlem, Çapak Alma, Matkap, Havşa, Montaj, Fitil Takma, Kertme, Pah Kırma, Klavuz, Bantlama, Sarma, Yatay Hidrolik Pres, Dikey Çoklu Freze, Zımpara-En, Zımpara-Boy) Paketleme, Kasalama, Sevkiyat (Yurt İçi/Yurt Dışı) Her bölümde girilen bilgi bir sonraki rotada belirlenen bölüme otomatik düşer. Bölümler önüne düşen bilgileri hurdaya ayırabilir, karantina bölgesine gönderebilir veya önceki bölümlerde tanımlanan alanlara tashih olarak döndürebilir.

+Kalite

Program dahilinde her proseste kalite bilgi girişi, ISO, CE, TSE standartlarında kalite raporlamaları. Tüm bölümlerden ayrılan hurdaların takibi ve istatistikler. Karantiya ayrılan ürünlerin karar verme (hurda, devam veya tashih) aşaması

+Sevkiyat

İrsaliye, Fatura, Palet Listesi ve İhracat ile ilgili tüm dökümanların alındığı ürünün sonlandırıldığı noktadır.